Jihlava1

Velká města pomáhají menším.

Doposud jsme vás pravidelně informovali o komunikaci v různých krajích ČR. Chtěli bychom vám ukázat konkrétní příklady z vybraných statutárních měst z pohledu komunikace s jejich občany a obyvateli okolních obcí.

Číst dále
Grafkol%C3%A1%C4%8D

Královéhradecký kraj v číslech

Informace o růstu komunikace na sociálních sítích jsme vám již přiblížili několikrát. Tentokrát bychom vám chtěli ukázat pohled zblízka. Monitoring od společnosti Toxin dokládá, jak se v letošním roce vyvíjí komunikace v Královéhradeckém kraji.

Číst dále
Miniatura%20ke%20%C4%8Dl%C3%A1nku

Čím se během letních prázdnin zabývalo ministerstvo zemědělství?

Bývá zvykem, že během letních prázdnin se celkově o vládě (potažmo i ministerstvech) v médiích mluví výrazně méně než po zbytek roku. Letošní rok je ovšem výjimkou; a to hned ze dvou důvodů. Prvním důvodem jsou blížící se volby. Vedení státu proto dělá maximum pro to, aby právě volební uskupení, které zastávají, bylo znovu zvoleno na dalších 5 let do čela státu. Druhým důvodem je pandemie koronaviru, která plní titulní stránky veškerých médií už rok a půl. V souvislosti s nákazou se některá ministerstva v médiích objevují výrazně více, než kdy dřív – například ministerstvo zdravotnictví, vnitra, kultury nebo financí. Jak si ale v médiích stojí například ministerstvo zemědělství? A co tento rezort řešil za zajímavá témata?

Číst dále
Blog%20kraje%20srpen

Co je krajům bližší? Klasický papír nebo moderní elektronika?

V červenci jsme psali o sociálních sítích ve spojitosti s kraji. Dnes přinášíme pohled na srovnání poměru sil mezi tištěnými médii a sociálními sítěmi. V rámci monitoringu médií jsme analyzovali několik stovek tištěných médií a přes 12 tis. stránek sociálních sítí (zejména influencery a ambasadory). Monitoring od společnosti Toxin nám ukazuje, že i když sociální sítě jdou nezadržitelně kupředu, síla tradičních tištěných médií s informacemi ze státní správy se stále drží na přední pozici.

Číst dále